Kategorie: Wszystkie | DAWANDA | Hobby
RSS
sobota, 24 listopada 2012

Niestety z pisaniem na bieżąco jest ostatnio kiepsko:-(. Dzieje się tak nie dlatego, że Marchewce się nie chce Nudzić, a mnie pisać, ale przede wszystkim dlatego, że gdy wracam z pracy to jest już tak ciemno, że fotografii przy naturalnym świetle już nie da się zrobić. W tym tygodniu jednak obiecuję poprawę! Jako, że Marchewka tworzy bardzo zawzięcie, to porobiłam zdjęcia na cąły tydzień już dzisiaj i będę się z Wami dzieliła sukcesywnie:-)

Dzisiaj prezentuję trzy pary kolczyków z kryształami swarovskiego, wszystkie w formie takich jakby gronek. Zapraszam do oglądania i komentowania:-)

PS. Odpowiedź dla Kocikątek: do prac precyzyjnych związanych z zawijaniem, skręcaniem używane są szczypce z tej strony: http://qnszt.pl/catalog/131/1003_szczypce_okragle.html

Zielone gronka

Jasnozielone gronka z kryształków Swarovskiego o kształcie migdałków (8mm każdy), na biglach zamkniętych ze srebra próby 925.
Przykuwają uwagę - DOSTĘPNE!Różowe gronka

Różowe gronka z kryształków Swarovskiego o kształcie kół (6mm każde), na biglach otwartych ze srebra próby 925. Przykuwają uwagę - DOSTĘPNE!

Odcienie błękitu

Gronka z kryształków Swarovskiego o kształcie kół (6mm każde), na biglach zamkniętych ze srebra próby 925. Przykuwają uwagę - DOSTĘPNE!

wtorek, 20 listopada 2012

Dzisiaj chcemy wraz z Marchewką przedstawić kolejne odsłony zakładkowe. Tym razem takie uśmiechnięte:-)

Marchewka zrobiła również specjalne warianty męskie swoich książkowych ekwipunków - specjalnie na zamówienie. Także zapraszam do oglądania i zgłaszania swoich potrzeb:-)

Uśmiechnięta książka

Zakładka zrobiona ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików, zakończona buźka, agrafka i kostka do gry. Długość ok. 12cm - DOSTĘPNA!

Uśmiechnięta książka

Zakładka zrobiona ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików, zakończona buźką i rowerkiem. Długość ok. 12cm - DOSTĘPNA!

Kryształowa

Zakładka zrobiona ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików oraz kryształków, zakończona drucianą fioletową kulą. Długość ok. 12cm - DOSTĘPNA!

Meskie zakładki

Trzy dedykowane mężczyznom zakładki zrobione ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików, zakończone kolejno telefonem komórkowym, korkociągiem, młotkiem Długość ok. 8cm - zrobione na zamówienie, jako prezent na Mikołaja.

niedziela, 18 listopada 2012

Dzisiaj chciałabym zaprezentować to co Marchewka zrobiła na zamówienie. Jeśli, ktoś chciałby zamówić coś podobnego, jesteśmy otwarte na sugestie:-) 

mail jak zawsze: 85_marchewka@wp.pl

Dla architekta

Zakładka zrobiona ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików oraz kryształka, zakończona domkiem. Długość ok. 12cm (robiona na zamówienie - dla architekta)

Dla baletnicy

Zakładka zrobiona ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików oraz metalowego kwiatka, zakończona baletnicą. Długość ok. 12cm (robiona na zamówienie - dla baletnicy)

Dla fotografa

Zakładka zrobiona ze srebra tybetańskiego, szklanych koralików oraz kuli druciannej, zakończona aparatem. Długość ok. 12cm (robiona na zamówienie - dla fotografa)

Bransoleta z róż

Bransoletka zrobiona z róż ze srebra tybetańskiego (robiona na zamówienie).

sobota, 17 listopada 2012

Nareszcie weekend!!! W końcu udało mi się uwiecznić na fotografiach prace Marchewki:-) Było kilka par kolczyków z kryształów swarovskiegoi kilka rzeczy zrobionych na zamówienie:-)

Zapraszam do oglądania i zamawiania:-)

PS. Muszę się Wam pochwalić, dzisiaj wygrałam konkurs na blogu http://kocikatek.blox.pl/html

Całkiem zapomniałam, że w nim startowałam, tym bardziej się ucieszyłam:-) Jak nagroda do mnie dotrze, to na pewno się pochwalę tymczasem zapraszam do zaglądania na mojego i Kociego Kątka bloga:-)

Charyzmatyczne serca

Charyzmatyczne serduszka z kryształków Swarovskiego, na biglach zamkniętych ze srebra próby 925. Przykuwają uwagę - NIEDOSTĘPNE!

Różowe serce swarovskiego

Różowe serduszka z kryształków Swarovskiego, na sztyfcie ze srebra próby 925. Urocze i delikatne pięknie się mienią - DOSTĘPNE!

Swarovskie kule

Niebiesko-zielone kolczyki z kryształków Swarovskiego, na sztyfcie ze srebra próby 925. Na co dzień i od święta - DOSTĘPNE!

Szmaragdowe serca

Szmaragdowe serca

Szmaragdowe serca z kryształków Swarovskiego, na biglach rybkach ze srebra próby 925 oraz zawieszka do kompletu. Bardzo wytworne i eleganckie - NIEDOSTĘPNE!

Niewinne kryształki

Niewinne i niepozorne kolczyki z kryształków Swarovskiego, na biglach otwartych posrebrzanych.Urocze i delikatne pięknie się mienią - NIEDOSTĘPNE!

czwartek, 15 listopada 2012

Dzisiaj z miłym zdziwieniem dowiedziałam się, że Nasz (Marchewkowy i Mój) blog otrzymał od Koraliki Iki (http://koralikiiki.blox.pl/html) wyróżnienie Liebster Blog:-) za co serdecznie Ice dziękuję:-)

Wyróżnienie Liebster Blog otrzymywane jest od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawane dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechniania. Osoba z wyróżnionego bloga odpowiada na 11 pytań zadanych przez osobę, która blog wyróżniła. Następnie również wyróżnia 11 osób (informuje je o tym wyróżnieniu) i zadaje 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, z którego otrzymało się wyróżnienie.

Pytanie jakie zadała Ika oraz Nasze odpowiedzi:

1. Książka czy TV: Otóż,... czasem książka czasem film. TV tego nie nazwę, gdyż nie posiadamy telewizora w domu, ale dobry film, albo Dextera się czasem obejrzy:-)

2. Wakacje w ciszy i spokoju, z daleka dużych skupisk ludzi, czy odwrotnie - gwar, imprezy, głośna muzyka, dużo ludzi?: Raczej cisza i spokój, chociaż ostatnie wakacje spędziliśmy w 12 milionowym mieście i było naprawdę super! 

3. Pies czy kot?: Nie mamy ani jednego, ani drugiego, ale gdyby mój TŻ nie był alergikiem, to pewnie pies:-)

4. Jesteś "sową" czy "skowronkiem"?: Dziwnie to wyjdzie, ale i tym i tym:-) chodzę spać późno i wstaję bardzo wcześnie.

5. Spódnica czy spodnie?: Spodnie, spódnica jak już muszę.

6. Płaski czy wysoki obcas?: Na tę chwilę 12cm, na nogach, ale do samochodu płaski.

7. Czy wolałabyś "okrągłe" urodziny spędzać w gronie najbliższych czy na dużej imprezie?: Raczej w gronie bliskich i przyjaciół.

8. Twoje ulubione miejsce?: Piaszczysta plaża.

9. Skąd czerpiesz inspirację?: Ze wszystkiego:-) A szczerze to zależy od wielu czynników.

10. Co Ci sprawia największą radość?: Radość moich bliskich.

11. Kogo widzisz patrząc w lustro? (Jak widzisz siebie): Chciałabym widzieć ciągle młodą, energiczną kobietę, ale widzę że mocno się zmieniam, że jestem już dojrzała nie tylko fizycznie;-) ale i emocjonalnie:-)

Ja do wyróżnienia nominuję:

http://plinkowo.blox.pl/html 

http://elau66wr.blox.pl/html

http://musmalina.blox.pl/html

http://defactory.blox.pl/html

http://joseria.blox.pl/html

http://cudosfera.blox.pl/html

http://kundziabizu.blox.pl/html

http://pachzrobione.blox.pl/html

http://pudelkoemi.blox.pl/html

http://ziglainietylko.blox.pl/html

http://robotkoweadhd.blox.pl/html

 

A moje pytania to:

1. Co robisz w czasie wolnym?

2. Wolisz słodkie czy słone?

3. Jesteś pracusiem, czy raczej leniuszkiem?

4. Co lubisz, a czego nie lubisz w innych ludziach?

5. Czy lubisz gotować?

6. Czy jesteś domatorem, czy raczej typem imprezowiczki?

7. Gdybyś wygrała w lotto, to co byś zrobiła?

8. Gdzie najbardziej chciałabyś pojechać?

9. Co sprawia Ci satysfakcję?

10. Masz zwierzę?

11. Jakiej muzyki słuchasz?

wtorek, 13 listopada 2012

Dzisiaj jeszcze kilka prac archiwalnych. Marchewka oczekuje na dostawę nowych koralików i świecidełek, co prawda ma w domu jeszcze zapas, ale jakoś ostatnio trochę jakby się zawiesiła. Spróbuję ją dzisiaj namówić na stworzenie małego co-nie-co, ale tymczasem wrzucam to co już sfotografowane:-)

Czarny wisior na rzemieniu

Wisior ze szkła weneckiego na grubym 3mm czarny rzemieniu (100% skóra) 


Drewno i sznurek

Komplet z korali drewnianych i drewnianych sznurkowych na skórzanym rzemieniu. Kolczyki na biglach otwartych srebrnych.


Szklany komplet

Komplet ze szkła weneckiego: wisior na sznurkach + kolczyki na biglach zamkniętych srebrnych.


Trochę modeliny

Wisior z modeliny fimo na rzemieniu syntetycznym.


Komplet Swarovski cz.2

Komplet migdałki z kryształków Swarovskiego na łańcuszku srebrnym lub bez jak kto woli:-) Wykonany z elementów posrebrzanych (krawatki) i srebrnych (bigle, łańcuszek)

niedziela, 11 listopada 2012

Parę dni nie pisałam, bo Marchewka po powrocie miała sporo do nadrobienia w sprawach służbowo-domowych, dodatkowo niezbyt dobrze się czuła i  burza hormonalna sprawiła, że przeszła załamanie nerwowe. Parę prac kompletnie jej nie wyszło, parę zaczęła i nie skończyła, a z pozostałych jest nawet zadowolona!

Zatem na dzisiaj jeszcze dwie zakładki:

Anioł zjadany przez smoka:-)

Duża zakładka długości 12cm, wykonana ze srebra tybetańskiego z ozdobnym aniołkiem z kul drewnianych i ceramicznych. -NIEDOSTĘPNA!

Zakładka klucznika

Zakładka o długości ok. 8cm, wykonana ze srebra tybetańskiego, zdobiona kluczykami i kulami szklanymi powlekanymi. - NIEDOSTĘPNA!

I trzy szklane naszyjniki! W razie pytań zapraszam na maila:-)

Łabądek

 Wisior ze szkła weneckiego na szerokim sznurze, dł. 45cm -DOSTĘPNY!

Drewno ze szkłem cz.1

Naszyjnik ze szkła weneckiego na sznurze zdobionym drewnianymi koralikami - DOSTĘPNY!

Drewno ze szkłem cz.2

Naszyjnik ze szkła weneckiego na sznurze zdobionym drewnianymi koralikami - DOSTĘPNY!

wtorek, 06 listopada 2012

Marchewka ostatnio trochę zmęczona chodziła i postanowiła trochę odetchnąć do Nudzenia:-)

Dzisiejszy wieczór poświęca swojemu TŻ, co nie znaczy że nic przez ostatnie dni nie zrobiła. Dzisiaj chciałabym w jej imieniu zaprezentować kolejną odsłonę zakładek. 

Chciałabym również podziękować za miłe komentarze dotyczące aniołkowych wyrobów:-) Pragnę podkreślić, że wszystkie są dostępne.

Zapraszam do oglądania, komentowania, itp. Na ewentualne pytania, uwagi czekamy z Marchewką pod adresem mailowym 85_marchewka@wp.pl

Sielsko anielsko

Duża zakładka długości 12cm, wykonana ze srebra tybetańskiego z ozdobnym aniołkiem z kul drewnianych i ceramicznych. 


Zabawny aniołek

Duża zakładka długości 12cm, wykonana ze srebra tybetańskiego z ozdobnym aniołkiem z kul akrylowych, szklanych i ceramicznych. 


Dla elegantki

Zakładka długości 8cm, wykonana ze srebra tybetańskiego zdobiona kulami szklanymi crackle i metalowym pantofelkiem (dla elegantki:-))


Motyw aniołka

Zakładka długości 8cm, wykonana ze srebra tybetańskiego zdobiona kulami szklanymi crackle i szklanymi perełkami, zakończona metalowym aniołkiem:-)


Dla kolarza

Zakładka długości 12cm, wykonana ze srebra tybetańskiego zdobiona kulami szklanymi crackle i akrylowymi, zakończona metalowym rowerkiem.

niedziela, 04 listopada 2012

Marchewka już wróciła z wypadu do rodziny, ale zanim zabierze się do pracy nad sznurkiem, chciała pokazać Wam jeszcze trochę swoich wisiorków. Myślę, że są wprost wymarzone na prezenty grudniowe:-)

W razie pytań mail pod wpisem;-)

Szklane serce

Szklana muzyka

Szklany kręciołek

Szklany kwadrat

Szklana biedroneczka

poniedziałek, 29 października 2012

W tym tygodniu wpisy będą odrobinę zawężone z uwagi na mój i Marchewki wyjazd na święto, ale postaram się zaspokoić wygłodniałe spojrzenia czytelników:-)

Dzisiejsze, a w zasadzie weekendowe nudy Marchewki, to kolczyki. Dużo, dużo kolczyków:-) Wszystkie zrobione w oczekiwaniu na koraliki i sznurki do naszyjników. Już się doczekać z M. nie możemy, aż wreszcie powstanie z nich jakieś cudo!

Idzie zima

Zielono nam:-)

Z delfinami w oceanarium

Turkuski

Seledynki

Kuleczki

serca dwa

O autorze
Tagi

Mikołajkowe CANDY u Marchewki

candy mikołajkowe

Marchewka na FACEBOOK'u

Marchewka na Artillo.pl

Marchewka na DaWanda

Marchewka na LaModa

Ulubione blogi

My Candys Konkursy

Biorę udział w konkursach