Kategorie: Wszystkie | DAWANDA | Hobby
RSS
poniedziałek, 29 października 2012

W tym tygodniu wpisy będą odrobinę zawężone z uwagi na mój i Marchewki wyjazd na święto, ale postaram się zaspokoić wygłodniałe spojrzenia czytelników:-)

Dzisiejsze, a w zasadzie weekendowe nudy Marchewki, to kolczyki. Dużo, dużo kolczyków:-) Wszystkie zrobione w oczekiwaniu na koraliki i sznurki do naszyjników. Już się doczekać z M. nie możemy, aż wreszcie powstanie z nich jakieś cudo!

Idzie zima

Zielono nam:-)

Z delfinami w oceanarium

Turkuski

Seledynki

Kuleczki

serca dwa

sobota, 27 października 2012

Dzisiejszym tematem przewodnim marchewkowej nudy są aniołki:-) Wersja kolczykowa i zakładkowa (tym razem zakładki większe, bo 12cm.

Zapraszam do oglądania. 

W razie pytań, mail pod każdym wpisem:-)Anielskie kolczyki

Roześmiane aniołki

Zmieszany anioł zakładkowy

Zakochany anioł zakładkowy

Jak obiecałam dzisiaj pokażę co Marchewka przygotowała na prezenty gwiazdkowo-mikołajkowe:-) Śliczne zakładki do książek. Będzie więcej obiecujemy:-) Te są dość małe (ok. 9cm)

Zapraszam do oglądania i komentowania:-) Marchewka może zrobić jakąś również specjalnie dla Was:-)

Z kluczem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Na szczęscie

Z miłości

Dla aniołka

Z uśmiechem

czwartek, 25 października 2012

Dzisiaj niestety archiwalnie, bo nowe prace czekają na powrót aparatu.

Marchewka przyznała mi się, że zamówiła kolejną porcję sznurków, koralików i innych duperelków i już nie może się doczekać aż to wszystko przyjdzie. Zapytałam ile przesyłek odbiera tygodniowo i okazało się, że przynajmniej trzy. Zdziwiłam się trochę po co jej tyle tego wszystkiego, bo przecież kolczyków ma już chyba ze sto, a nudzi się dopiero od trzech tygodni:-) Powiedziała, że lubi to robić i tyle, a jeśli komuś się spodoba to chętnie odstąpi:-) Bo fajnie byłoby mieć na nowe koraliki:-)

Także Dziewczyny, reflektujecie? Większość dostępna od ręki:-)

Pokazała mi również to, co zrobiła wczoraj - nie tylko biżuterię ale również coś fajnego na prezent mikołajkowo-gwiazdkowy (zakładki), ale te pokażę jutro z uwagi na brak zdjęć.

Patyczki?

Kręciołki

Marmurek

Czerwone korale

Kulki i jeszcze raz kulki

Dalej kulki?

I znów disco

Fiolet na kole

Wreszcie muszle

Czarne myśli?

środa, 24 października 2012

Marchewka dzisiaj okrutnie się Nudziła. Dopiero przed chwilą skończyła. Owoców dzisiejszego wieczoru jest wiele, ale niestety aparat został w pracy marchewkowego TŻ, a wróci dopiero w piątek, więc dzisiejsze fotografie będą archiwalne - wręcz z początków Nudzenia.

Zapraszamy do oglądania i komentowania:-)

Trochę łez Swarowskiego

Swarovski odsłona druga

Do kompletu

I mały miszmasz

Miszmasz

wtorek, 23 października 2012

Dzisiaj Marchewka opowiedziała mi o barwach i kwiatach uwięzionych w szkle. Na początku pomyślałam sobie, że Bidulka chyba niezbyt dobrze się czuje i znów buja w obłokach. 

Tłumaczyłam jej, że kwiaty to mogą być zasuszone, świeże albo nawet zatopione w bursztynie, ale w szkle...? Patrzyła na mnie, a w jej spojrzeniu nie było zrozumienia. Uśmiechnęła się i stwierdziła, że tak to wszystko co mówię to prawda, ale najpiękniejsze są te kolorowe ukryte w szkle. Potem pokazała mi swoje wczorajsze wieczorne Nudy,   przyznacie, że są piękne:-)

Kwiaty w złotej oprawie

Czarne nudy

Wspomnienie wiosny

Złota rozgwiazda

poniedziałek, 22 października 2012

A że od czasu początków Marchewkowego nudzenia się minęło trochę czasu i Marchewka zapłakała nad wakacjami w ciepłych krajach. Wzdychała, wspominała i koniecznie chciała wrócić. W ramach pocieszenia zrobiła sobie takie oto maluszki:

Palma odbija:

Marchewce odbija palma!

A na palmie tukan siedzi:

A na palmie siedzi tukan

I wcina banany:I je sobie banana 

Więc Marchewka pacnie go laczkiem:-)

 Więc pacnę go laczkiem

Kolejnego dnia Marchewka pomyślała sobie,  że ładne byłyby wisiorki i kolczyki z koralików zawiniętych w sznurki.  Jak to sobie pomyślała, to niemalże od razu zabrała się do pracy.

Dłubała, dłubała... Koraliki były lekkie,  okazałe, ale problematyczne ze względu na duże dziurki.  Jednak Marchewka dała sobie z nimi radę i tak powstały szydełkowo-sznurkowe ozdóbki na każdą okazję i każde ucho.

Smerfowe kolczyki

Idziemy na jagódki?

Zielono mi!

Jak bombka choinkowa

Wesołe zawijańce

niedziela, 21 października 2012

Najpierw były muszle, cały kilogram i to nie byle jakich. Zapał był nie można zaprzeczyć. Marchewka aż przebierała nogami, żeby zrobić z nich wisiorki, kolczyki i bransoletki. Oczyma wyobraźni widziała te piękne cuda o perłowym blasku, ale.... chcieć a móc to dwie rzeczy. Do nawiercania kupiła malutką szlifierkę, ale zanim przyszła paczka, Marchewkę pochłonęły doszczętnie prace nad bardziej standardową biżuterią.

I tak oto powstały:

Pawie oczka:

Pawie oczka

 

Eleganckie perełki:

Eleganckie perełki

 

Wersja codzienna:

Perełki codzienne

 

Cygańskie kółeczka:

Cygańskie kółeczka

Potem były jeszcze Dalmatyńczyki:

Dalmatyńczyki

I cała seria na disco:

Disco, disco

Disco, disco

Disco, disco

Disco, disco

19:05, 85_marchewka
Link Komentarze (2) »

Po powrocie z urlopu Marchewka odkryła, że czegoś w jej życiu brakuje. Zasmuciła się bardzo, bo  długo nie wiedziała czego. Myślała, myślała,... i wreszcie doszła do wniosku, że w jej codzienności brakuje pasji.  Jakiegoś hobby, czegoś czym zajęłaby przepracowaną umysłowo głowę i bezczynne ręce.

I tak zaczęła się cowieczorna przygoda z rękodziełem:-)

Marchewka postanowiła wypełnić sobie nudne wieczory czymś kolorowym i kojącym jej duszę, a o efektach będzie opowiadał ten właśnie blog.

Wraz z Marchewką zapraszam do czytania:-)

18:54, 85_marchewka
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Tagi

Mikołajkowe CANDY u Marchewki

candy mikołajkowe

Marchewka na FACEBOOK'u

Marchewka na Artillo.pl

Marchewka na DaWanda

Marchewka na LaModa

Ulubione blogi

My Candys Konkursy

Biorę udział w konkursach